PRIEŠMOKYKLINĖ GRUPĖ

Priešmokyklinukai yra neatsiejama Demokratinės mokyklos dalis ir pirmieji žingsniai per žaidimą į sudėtingesnius edukacinius procesus. Mes tikime, kad kuo anksčiau pradedamos jausti mokyklos vertybės, kultūra, aplinka, bendruomenė, tuo natūraliau atsiranda nuoseklumas, sąsajos. Šis priešmokyklinis laikotarpis mūsų mokykloje yra atspindys demokratinių procesų, kurie vėliau auga, didėja kartu su atsakomybėmis ir žinojimu. Mums svarbu padėti augti žmonėms, kurie demokratinius niuansus ir jų svarbą gyvenime jaustų nuo pat mažumės.

Priešmokyklinėje grupėje vaikai pradeda mokytis skaityti ir rašyti. Nors tai nėra pagrindinis šio amžiaus tarpsnio ugdymo tikslas, juos nuolat supa knygos, dienos ritmas sukonstruotas taip, kad vaikas galėtų patirti ir pamilti tai, kas laukia pradinėje mokykloje, kad rutina ir mokymosi struktūra jau būtų pažįstama.

Mažųjų ugdymo procesas vyksta:

  •  per patirtį, pažinimą, projektinius dalykus, kuriuose kūrybiškai integruojamos visos penkios juslės, dėmesys individualiems pojūčiams;

  • priešmokyklinukai taip pat turi klasės susitikimus, kuriuos patys veda ir moderuoja;

  •  daug dėmesio ir laiko tenka ir socioemociniams dalykams, mokomasi suprasti, pažinti, priimti save;

  •  prasideda savireguliaciniai procesai: mokomasi koncentruoti dėmesį, laikytis ritmo ir kasdienės disciplinos;

  • mokyklos pušynas ir didelė mūsų lauko erdvė leidžia skirti daug laiko buvimui gryname ore, kartu lavinama motorika, kūryba gamtoje, skatinamas fizinis aktyvumas.


Orientuojamės į kiekvieno vaiko augima savo tempu, žinios ir akademiniai įgūdžiai integruojami į kasdienį ugdymą natūraliai kiekvienam.

Ugdymo metodas

Pagrindinis ugdymo metodas - žaidimas, per kurį susipažįstama su pasauliu. Mums svarbi ir refleksija, per kurią pažįstamas individualus vaikas, jo sinergija su aplinka, gamta, socialinių ryšių kūrimą ir vystymą - taip statomi socioemociniai pamatai, ant kurių palaipsniui įsitvirtina ir akademiniai dalykai.

JKAL3067_Low
JKAL2727_Low
JKAL2720_Low
JKAL2716_Low
JKAL2707_Low
JKAL2695_Low

2020 © VšĮ Demokratinė mokykla. Į. k. 303524897. A/S LT697044060008007661, SEB bankas